برونسپاری پروژه های آی تی

برونسپاری

برونسپاری پروژه های آی تی

یکی از مفاهیم که در بحث مدیریت شبکه به وجود آمده است، برونسپاری است. در دنیای امروزی، انجام بعضی از خدمات نیاز به زمان 24 ساعته دارد و برای بسیاری از شرکت‌ها امکان انجام آن‌ها در مدت زمان فعالیت کاری وجود ندارد، از این رو سعی می‌کنند تا با برونسپاری کردن بعضی از فعالیت‌ها، علاوه بر کاهش فشار کاری خود، با کیفیت دیگر فعالیت‌های خود را هم انجام دهند.

برونسپاری در حوزه آی تی چیست؟

برونسپاری کردن به معنای واگذاری بخشی از خدمات و فعالیت‌های شرکت تحت یک قرارداد رسمی با یک شرکت دیگر به عنوان کارفرما است. در واقع تحت این قرارداد کارفرما متعهد می‌شود که فعالیت‌های شرکت را در قالب چهارچوب اصلی آن به صورت دقیق و منظم به صورت برونسپاری انجام دهد. در این قرارداد علاوه بر نوع خدمات و فعالیت، مدت زمان کار و همچنین ابزارهای مورد استفاده نیز تعیین می‌شود. طرف قبول کننده می‌تواند یک فرد یا شرکت باشد که به عنوان گزینه ثالث معرفی می‌شود. امروزه در حوزه آی تی شاهد افزایش انجام عملیات به صورت برونسپاری هستیم.
یکی از خدمات شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه ، قبول فعالیت و خدمات در حوزه ICT از طریق برونسپاری است.

چرا شرکت‌ها خدمات و فعالیت‌های خود را به صورت برونسپاری واگذار می‌کنند؟

 دلایل متعددی وجود دارد که شرکت‌ها فعالیت و خدمات اصلی خود را به صورت برونسپاری واگذار می‌کنند؛ اما از دلایل کلی که درچنین مسئله‌ای اتفاق می‌افتد، می‌توان به نبود شخص متخصص و حرفه‌ای برای انجام آن فعالیت اشاره نمود. همچنین انجام بعضی از این خدمات برای شرکت‌ها به دلیل نداشتن دستگاه‌ها و مواد اولیه هزینه‌براست و از این رو در تلاش هستند تا شرکت‌هایی را پیدا کنند که به ابزارهای مورد نیاز دسترسی کافی داشته باشند.
دلیل دیگر نبود بودجه کافی برای انجام آن است. گاهی همه ابزارها موجود است؛ اما بنا به هر دلیلی انجام آن برای شرکت به صرفه نیست؛ برای مثال ممکن است که استهلاک دستگاه استفاده شده نسبت به مزایایی که به دست آمده، بیشتر باشد.
دلیل دیگر نبود زمان و مکان کافی برای انجام پروژه است. گاهی اوقات انجام فعالیت خیلی زمان بر است و از طرف دیگر باید سریع انجام شود و شرکت به دلیل مشغله کاری زیاد و کمبود فضا، بهتر است که آن را به یک شرکت یا فرد ثالث برای انجام بسپارد.

مزایای برونسپاری چیست؟

  • می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های مربوط به خرید یا اجاره دستگاه و همچنین استخدام یک فرد جدید شود.
  • شرکت دیگر بر روی فعالیت تمرکز نمی‌کند و فقط منتظر جواب نهایی از طرف شرکت یا فرد ثالث است و از این رو می‌تواند تمرکز کاری خود را افزایش دهد.
  • شرکت برونسپاری کننده می‌تواند از تجربیات بیشتری استفاده کند. در واقع آن‌ها در هنگام جلسات متعدد نکات زیادی را یاد می‌گیرند و از این رو این مسئله به افزایش دانش آن‌ها کمک بسیاری کند.
  • آن‌ها می‌توانند از منابع داخلی شرکت خود به منظور انجام دیگر فعالیت‌های اصلی استفاده کرده و از این رو راندمان کاری خود را به شدت افزایش دهند.
  • انعطاف پذیری کاری برای شرکت وجود دارد و آن‌ها دیگر نگران محدودیت‌های پیش رو نخواهند بود.
  • افزایش تمامی فعالیت‌ها باعث خستگی و فرسودگی کارمندان می‌شود. با این کار شما می‌توانید تنفس کاری بیشتری را به کارمندان خود بدهید و از بازنشستگی زودتر از موعد آن‌ها جلوگیری کنید.
  • در وقت شرکت به شدت صرفه جویی شده و کارمندان دیگر لازم نیست که برای اتمام کار تا پاسی از شب در شرکت بمانند.
  • بسیاری از شرکت‌ها با خطرات احتمالی فعالیت‌ها آشنا نیستند و از این رو با برونسپاری کردن آن‌ها به شرکت‌های باتجربه جلوی تأثیر این خطرات را به روند فعالیت شرکت خود می‌گیرند.
شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه با بهره گیری از کادری مجرب و کارآزموده به صورت تخصصی در زمینه آی تی و به خصوص انجام فعالیت‌ها به صورت برونسپاری فعالیت می‌کند. شرکت با تنظیم جلسات متعدد و تنظیم یک قرارداد، تمامی فعالیت‌های تعریف شده را با دقت کامل و بالاترین کیفیت انجام می‌دهد و در پایان هر ماه گزارش‌هایی به مدیر برای آگاهی او نسبت به روند انجام کار، ارائه می‌دهد.
 

درباره پرسیس نت

شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه با نام تجاری پرسیس نت ارایه دهنده خدمات گسترده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. از این خدمات می توان به ارایه خدمات برون سپاری ، طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، ارایه راه حل و مشاوره در حوزه آی تی شبکه و امنیت، فراهم سازی زیرساخت و پشتیبانی از آن نام برد.