خدمات امنیت اطلاعات

خدمات امنیت اطلاعات

اگر خواستار حفظ امنیت اطلاعات خود هستید هم اکنون با ما تماس بگیرید

داده های سازمان شما حیات تجاری شما را تضمین می کند برای امنیت آن اهمیت ویژه ای قائل باشید

 

در دنیایی که تکنولوژی و به مراتب استفاده از اینترنت در حال گسترش است، امنیت اطلاعات و داده کاربران هم بیش از هر چیزی مورد تهدید قرار می‌گیرد. هک سیستم و به دست آوردن اطلاعات مهم کاربران بیشترین اقدامی است که توسط هکرهای حرفه‌ای انجام می‌شود و از این رو می‌تواند یک تهدید بسیار جدی برای مالکان سایت‌ها و شرکت‌های بزرگ ارائه خدمات که از اینترنت استفاده می‌کنند نیز باشد. برای همین است که خدمات امنیت اطلاعات در چند سال گذشته و با توجه به افزایش جرائم اینترنتی مورد توجه قرار گرفته است.

شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه به مشکلات و انواع تهدیدهای اینترنتی کاملاً آشنا بوده و با ارائه راهکارها و روش‌هایی منحصر به فردی سعی در افزایش امنیت اطلاعات شرکت و کاربران آن‌ها را دارد.

خدمات امنیت اطلاعات چیست؟

خدمات امنیت اطلاعات در واقع شامل اقداماتی است که به منظور حفظ و نگهداری اطلاعات و ساختار سیستم در برابر هر گونه تهدید و حمله عوامل خارجی صورت می‌گیرد. در شرکت‌ها به خصوص شرکت‌های اینترنتی که داده‌های مهم و بسیار زیادی را نگهداری می‌کنند، امنیت بیش از هر چیزی اهمیت دارد. متأسفانه عدم توجه مدیران شرکت‌ها به این مسئله و نبود یک سیستم امنیتی قوی باعث هک سیستم‌های آن‌ها و دزدیده شدن اطلاعات شده است که در برخی مواقع برای بازگرداندن داده ها مجبور به پرداخت باج به هکرها شده اند.

هدف خدمات امنیت اطلاعات چیست؟

مهم‌ترین هدفی که این شاخه دنبال می‌کند، افزایش امنیت داده در برابر هر گونه تهدید است؛ اما این فقط یک جنبه از کار است. اهداف دیگری هم وجود دارد که می‌تواند مورد توجه شما قرار گیرد

 • حفظ اطلاعات کاربران و شرکت در برابر حمله هکرهای کلاه سیاه
 • حفظ یکپارچگی داده‌ها
 • کاهش هزینه‌های عملیاتی در برابر بروز مشکلات پیش آمده ناشی از هک
 • افزایش بهره وری کارکرد شرکت
 • افزایش اعتماد کاربران به سیستم شرکت
 • کنترل دسترسی به سیستم
 • کنترل تنظیمات مربوط به امنیت

خط مشی خدمات امنیت اطلاعات

خدمات امنیت اطلاعات مانند بسیاری از فعالیت‌های دیگر دارای خط مشی است که با پاسخ به سؤالات مطرح شده در این زمینه می توان آن را تعیین کرد. امنیت اطلاعات یک فرآیند بسیار مهم است و نمی‌توان با چند راهکار ساده آن را پیاده سازی کرد. بسیاری از اقداماتی که شرکت‌ها امروزه برای این مسئله انجام می‌دهند، فردا دیگر جوابگو نخواهد بود و از این رو باید همیشه به فکر به روز رسانی سیستم از نظر افزایش ساختار امنیتی باشند. سؤالاتی که شما باید در خط مشی به جواب آن‌ها برسید، شامل:

 • اطلاعات چه قسمت‌هایی از شرکت باید بیشتر از مورد توجه و امنیت قرار بگیرد؟
 • چه نوع خطرات و ریسک‌های احتمالی، امنیت اطلاعات شرکت را تهدید می‌کند؟
 • چه خطراتی می‌تواند باعث تهدید اطلاعات محرمانه شرکت شود؟
 • چه اقداماتی باید در این زمینه به منظور جلوگیری از هرگونه تهدید انجام شود؟
 • چه مقدار هزینه باید برای دستیابی به این هدف می بایست اختصاص یابد؟

خدمات امنیت اطلاعات در دو موضوع

نیروی انسانی و ساختار فیزیکی دو موضوعی هستند که باید در بحث  خدمات امنیت اطلاعات مورد توجه قرار بگیرند. در نیروی انسانی، باید هویت تک تک کارمندان مشخص شود. اینکه آن‌ها تا چه میزان به داده‌های شرکت دسترسی دارند، چقدر در حفظ اطلاعات آموزش دیده اند، نحوه گزارش دهی آن‌ها چگونه است و اینکه آیا با انواع خطرات آشنا بوده و می‌توانند ریسک را از غیر ریسک تشخیص دهند و سؤالات و مسائل دیگر در این حوزه در دسته نیروی انسانی قرار دارد که باید مورد توجه قرار بگیرد. در خصوص ساختار فیزیکی که نسبت به نیروی انسانی اهمیت بیشتری دارد و عدم توجه به آن می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در سیستم شود که در بعضی مواقع اپراتور متوجه آن‌ها نخواهد شد و برای همین است که همیشه مسئول امنیت اطلاعات باید همیشه ساختار فیزیکی دستگاه را مورد بررسی قرار دهد. امنیت کابل‌ها، سالم بودن تجهیزات مانند روتر، سرور، امنیت دستگاه‌های متصل مانند لپ تاپ، وجود شی خارجی مشکوک نصب شده بر روی تجهیزات، کنترل ورودی و خروجی به سازمان، خرابی تجهیزات اتاق سرور، امنیت دیوار و وسایل موجود در اتاق، امنیت دوربین‌های مدار بسته و غیره از جمله مواردی است که باید از نظر فیزیکی مورد توجه قرار بگیرد.

درباره پرسیس نت

شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه با نام تجاری پرسیس نت ارایه دهنده خدمات گسترده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. از این خدمات می توان به ارایه خدمات برون سپاری ، طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، ارایه راه حل و مشاوره در حوزه آی تی شبکه و امنیت، فراهم سازی زیرساخت و پشتیبانی از آن نام برد.