مشاوره شبکه کامپیوتری

مشاوره تخصص ماست

خدمات مشاوره شبکه و ICT

مشاور شبکه کامپیوتری

شبکه بندی کامپیوتر فعالیتی است که به شما امکان به اشتراک گذاری فایل و ارتباط با دیگر افراد سازمان را راحت‌تر می‌کند و می‌تواند از خدمات خیلی کوچک مانند به اشتراک گذاری چاپگر تا انجام خدمات در سازمان‌های بزرگ را شامل شود. برای دستیابی به این هدف باید تمامی اصول و تکنیک‌های شبکه بندی را به درستی اجرا کنید و برای بدون نقض اجرا کردن آن نیاز به یک مشاوره شبکه کامپیوتری به خصوص در سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ است.

مشاوره شبکه کامپیوتری

مشاور شبکه‌های کامپیوتری کسی است که مسئول ارائه مشاوره در خصوص چگونگی نصب و افزایش امنیت شبکه شرکت شما است. خواهش می­کنم که شما هم  اشتباه نکنید! مشاور مسئول نصب نیست، بلکه او با مدیر شرکت جلسه‌ای را تنظیم می‌کند و در خصوص نیازهای او و چگونگی دستیابی به یک شبکه با کیفیت و امنیت بالا صحبت می‌کند.

هدف مشاور بهبود شرایط فعلی شبکه شرکت است. او با بررسی و تحلیل شبکه و مراحل نصب آن، ایرادات موجود را گرفته و با ارائه راهکاری‌هایی به مسئول شبکه شرکت یا مدیر، درصدد رفع آن برمی‌آید. برای اینکه مشاور بتواند به بهترین شکل ممکن وظیفه خود را انجام دهد، باید به سیستم تا حد ممکن دسترسی داشته باشد؛ به خصوص اگر بحث امنیت باشد، دسترسی به سیستم‌های امنیتی و فایروال از همه چیز مهم‌تر است. مشاور برای تمامی این کارها البته هزینه‌ای را هم دریافت می‌کند.

به عنوان مشاور شبکه کامپیوتر چه ‌کارهایی را باید انجام دهید؟

مشاور شبکه‌های کامپیوتری بیشتر از اینکه مشاور باشد و فقط به ارائه چند راهکار بسنده کند، باید دلسوز باشد. او فقط مشاور نیست، بلکه باید با بررسی فنی سیستم شبکه شما و تحلیل داده‌های به دست آمده از آن‌ها، مشکلات فنی را مطرح می‌کند؛ اما رفع کننده آن‌ها نیست و این وظیفه خود مدیر شرکت است که البته اگر بخواهد می‌تواند با بستن یک قرارداد، رفع آن‌ها را هم به مشاور بدهد.

مشاور اولین چیزی که در نظر می‌گیرد، اندازه شرکت است. او بسته به اندازه شرکت، بهترین راهکار شبکه بندی را تعیین کرده و آن را به صورت یک سند به مدیر شرکت ارائه می‌دهد. همچنین به بررسی تکنولوژی‌های موجود در شبکه بندی شرکت می‌پردازد. اینکه آیا از سیستم‌های به روز استفاده شده است یا خیر و همچنین چه مقدار ایراد در هر کدام وجود دارد، باید بررسی شود. آموزش هم یکی دیگر از اقداماتی است که مشاور انجام می‌دهد. او با برگزاری دوره‌های آموزشی خاص در خصوص افزایش امنیت و بالا بردن سطح دانش کارمندان، می‌تواند به شبکه بندی سیستم به صورت غیر مستقیم کمک بسیاری کند.

تحصیلات مشاور شبکه‌های کامپیوتری چیست؟

مسلماً شخصی که به عنوان مشاور انتخاب می‌شود، خودش باید از نظر تحصیلات و سواد نسبت به بقیه بالاتر باشد. یک مشاور بهتر است که در زمینهٔ مهندسی کامپیوتر شاخه نرم افزار یا فناوری اطلاعات، حداقل مدرک تحصیلی فوق لیسانس را داشته باشد. البته این را در نظر داشته باشید که مدرک نمی‌تواند نشان دهنده سطح سواد فرد باشد؛ اما اگر شخصی تا فوق لیسانس کامپیوتر پیش رفته باشد، دید بهتری نسبت به شخصی که تحصیلات دانشگاهی ندارد ولی باتجربه است، خواهد داشت. به هر حال داشتن تحصیلات درزمینهٔ کامپیوتر شرط لازم و حیاتی برای ورود به این حوزه است.

مشاوره شبکه کامپیوتر چه مهارتی باید داشته باشد؟

اولین توانایی که باید داشته باشد، توانایی برقراری ارتباط است. او باید بتواند در جلسه با مدیر و اعضا به خوبی ارتباط برقرار کرده تا آن‌ها را به انجام تغییرات تشویق کند. دومین توانایی، داشتن تخصص در انواع حوزه‌های شبکه‌های کامپیوتری است. او باید تمامی مدارک مربوط به شبکه را داشته باشد و حداقل 4 سال در این حوزه مشغول به فعالیت باشد و با انواع مشکلات دست و پنجه نرم کرده باشد تا بتواند مشاوره بهتری به مدیران شرکت‌ها بدهد. همچنین آشنا بودن با سخت افزارها و نرم افزارهای مربوط به شبکه بندی، دیگر مهارتی است که مشاوره باید داشته باشد.

یکی از خدمات اصلی شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه در حوزه مشاوره شبکه‌های کامپیوتری و  ICT است. این شرکت با بهره گیری از بهترین و مجرب‌ترین متخصص‌ها در این حوزه که همه دارای تحصیلات مربوطه هستند، به شما در ارائه بهترین سیستم شبکه بندی و بالا بردن کیفیت کاری کمک می‌کند و تا آخر مسیر همراه شما خواهد بود.

18:00 - 09:30

18:00 - 09:30

ساعات کاری شنبه تا چهارشنبه
021-48009065-66

021-48009065-66

شماره تماس ما
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خدمات مشاوره ای

مشاوره اقسام مختلفی دارد که برخی از آن در زیر اشاره شده اند
مشاوره امنیت شبکه

مشاوره امنیت شبکه

مشاوره تخصصی امنیت شبکه و امنیت داده ها
مشاوره طراحی و پیاده سازی

مشاوره طراحی و پیاده سازی

مشاوره طراحی ، پیاده سازی و پیکربندی زیر ساخت شبکه
مشاوره تغییرات ساختاری

مشاوره تغییرات ساختاری

مشاوره و ارایه راه حل برای تغییرات ساختاری
مشاوره ICT

مشاوره ICT

مشاوره موارد مرتبط با حوزه آی تی و تکنولوژی های مربوطه

برای مشاوره به جای درستی مراجعه نموده اید

همین حالا تماس بگیرید

درباره پرسیس نت

شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه با نام تجاری پرسیس نت ارایه دهنده خدمات گسترده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. از این خدمات می توان به ارایه خدمات برون سپاری ، طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، ارایه راه حل و مشاوره در حوزه آی تی شبکه و امنیت، فراهم سازی زیرساخت و پشتیبانی از آن نام برد.