مجازی سازی

مجازی سازی

هم اکنون مجازی سازی سازمان خود را به ما بسپارید

بارها برای شما پیش آمده است که چندین نرم افزار مختلف را در شرکت خود پیاده سازی کنید؛ اما پیاده سازی این نرم افزارها نیاز به نصب سیستم عامل و سرورهای مختلفی دارد. در نگاه اول شاید مدیر شرکت به مسئول فنی دستور بدهد تا سیستم عامل متناسب یا یک سرور جدیدی را نصب کند؛ اما به دلیل هزینه‌بر بودن و اینکه هر کدام نیاز به تجهیزات مخصوصی دارد، امکان این کار وجود ندارد و از این رو مسئول فنی فرآیند مجازی سازی را پیشنهاد می‌کند.


مجازی سازی چیست؟

مجازی سازی روشی است که در آن چند سیستم عامل یا نرم افزار مختلف را در یک سیستم عامل پیاده سازی می‌کنند، به طوری که شما فکر می‌کنید با چند سیستم عامل به طور همزمان کار می‌کنید. ساده‌ترین مثال مجازی سازی، موقعی است که یک کاربر عادی قصد استفاده از نرم افزارهای لینوکس در ویندوز را دارد. با استفاده از نرم افزارهای مجازی سازی، به راحتی می‌تواند بدون نصب لینوکس از برنامه‌های آن در ویندوز استفاده کند.

مجازی سازی روی بسترهای سخت افزاری اجرا می‌شود و می‌تواند به طور همزمان چندین سیستم عامل را تحت پوشش خود قرار دهد. این روش تاریخچه‌ای قدیمی دارد و از همان زمان اوایل به وجود آمدن شبکه‌های کامپیوتری، مجازی سازی هم مورد بحث قرار گرفت و امروزه در بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ نیز از این خدمات استفاده می‌شود.

شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه انواع خدمات مربوط به مجازی سازی را به منظور آسان کردن و افزایش سرعت فرآیندها به خصوص آن‌هایی که نیاز به سیستم عامل‌های گوناگون دارند را با بهره گیری از تیم مجرب و پشتیبانی فنی برای شرکت‌های کوچک و بزرگ انجام می‌دهد.


چرا مجازی سازی را باید جدی بگیریم؟

هدف اول مجازی سازی این است که شما بتوانید با کمترین سیستم‌های موجود، خدمات مورد نیاز خود را در شرکت انجام بدهید. با توجه به گران بودن خرید انواع سرورها و هزینه‌های عملیاتی جانبی آن‌ها، بهترین راه این است که شما با سیستم مجازی بتوانید فعالیت خود را انجام دهید، به گونه‌ای که حس دنیای واقعی را تجربه کنید. درست اجرا کردن سیستم مجازی مهم‌ترین نکته‌ای است که شما باید به آن توجه داشته باشید. متأسفانه عدم توجه به همین مسئله باعث بروز مشکلاتی از جمله اختلال در فعالیت و همچنین از بین رفتن اطلاعات را می شود. شرکت پرسیس ارتباط خاورمیانه با درنظر گرفتن انواع مسائل به راحتی می‌تواند خدمات مجازی سازی را برای شرکت شما انجام دهد.


مزایای مجازی سازی چیست؟

 • کاهش هزینه‌های عملیاتی
 • کاهش مصرف انرژی
 • افزایش عملکرد مدیریت
 • افزایش سرعت فعالیت‌ها
 • افزایش و بهبود کیفیت آموزش
 • پشتیبان گیری بهتر اطلاعات
 • نگهداری آسان سرورها
 • استفاده از حداکثر ظرفیت موجود
 • افزایش امنیت عملکردها
 • کاهش فضای فیزیکی مورد نیاز
 • افزایش عملکرد کارکنان
 • کاهش آلودگی
 • کاهش استرس ناشی از خرابی یک سیستم عامل


انواع روش‌های مجازی سازی

مجازی سازی فقط شامل یک روش یا سیستم نیست و در واقع ما 6 نوع مجازی سازی داریم که شامل:

 1. مجازی سازی سرور

که در بیشتر شرکت‌های بزرگ و داده محور انجام می‌شود.

 1. مجازی سازی دسکتاپ

در این روش کاربران می‌توانند با استفاده از ابزارهایی مانند تین کلاینت‌ها به دسکتاپ خود به صورت مجازی دسترسی داشته باشند.

 1. مجازی سازی نرم افزار

امکان استفاده از نرم افزارها را به کاربران در هر جایی می‌دهد و دیگر نیازی نیست که به سیستم عامل آن دسترسی داشته باشند.

 1. مجازی سازی استوریج

یک نوع روش خاص است که در سن استوریج به کار گرفته می‌شود.

 1. مجازی سازی I/O

به منظور کاهش تعداد کابل های I/O استفاده می‌شود.

 1. مجازی سازی شبکه

به منظور ایجاد یک محیط مجازی داخل سرور شرکت به کار گرفته می‌شود.


مجازی سازی با ما

انجام خدمات مجازی سازی حتماً باید توسط شرکتی انجام شود که در این زمینه تجربه فراوانی داشته و به راحتی و خیلی سریع می‌تواند شما را هدف اصلی‌تان برساند. پرسیس ارتباط خاورمیانه از ابتدا تا انتهای این خدمات در کنار شما خواهد ماند.

برند های مجازی سازی

معروف ترین برند های مجازی سازی

درباره پرسیس نت

شرکت فنی و مهندسی پرسیس ارتباط خاورمیانه با نام تجاری پرسیس نت ارایه دهنده خدمات گسترده حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. از این خدمات می توان به ارایه خدمات برون سپاری ، طراحی ، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری ، ارایه راه حل و مشاوره در حوزه آی تی شبکه و امنیت، فراهم سازی زیرساخت و پشتیبانی از آن نام برد.